29 września 2016

Gąsienice stalowe

Gąsienice stalowe

Maszyny budowlane często wyposażone muszą być w gąsienicowe układy jezdne. Praca w trudnych warunkach i terenie, po którym maszyny kołowe nie byłyby w stanie się poruszać wykorzystuje się gąsienice w celu poprawy mobilności maszyn i umożliwienia pracy. Gąsienice stalowe są częścią eksploatacyjną takich maszyn jak koparki gąsienicowe, ładowarki i inne maszyny. Ulegają one naturalnemu zużyciu i wymianie bądź renowacji. Entrack-Pol jest jednym z największych dystrybutorów gąsienic stalowych w naszym kraju, dlatego bez przeszkód będą państwo mogli zaopatrzyć się w gąsienice stalowe do swoich maszyn budowlanych. Oprócz gąsienic posiadamy także podzespoły do nich.

gąsienica stalowa

Charakterystyka gąsienic stalowych

Aby gąsienice stalowe służyły przez długi czas i nie powodowały problemów potrzebne jest dobre dopasowanie parametrów gąsienicy do rodzaju maszyny, która będzie w nie zaopatrzona. Gąsienice mają różną szerokość, którą należy dopasować do konkretnej maszyny. Bardzo ważnym parametrem jest także ilość ogniw oraz skok pomiędzy nimi. Do wymiarów gąsienic stalowych należy dobrać odpowiednie pod względem wymiarów i kształtu rolki jezdne i rolki podtrzymujące. Pozwoli to przedłużyć żywotność części oraz zminimalizować ilość napraw.

gąsienice stalowe i części podwozia

 

Części do gąsienic stalowych

Dzięki stałej i długotrwałej współpracy z uznanymi na rynku części do maszyn budowlanych podmiotami, posiadamy w ofercie atrakcyjne cenowo podzespoły budujące gąsienice stalowe. Dla sprawnego funkcjonowania maszyn gąsienicowych oferujemy Państwu rolki jezdne, płytki jezdne do gąsienic, koła napędowe, napinacze, rolki podtrzymujące, koła napinające gąsienice, łańcuchy. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z firmą Entrack-Pol.